Axis inovuje svůj software pro správu videa

Společnost Axis Communications představuje novou generaci video managment softwaru (VMS) s názvem Axis Camera Station, který vyhoví všem požadavkům a potřebám zákazníků. Software je nyní k dispozici v několika balíčcích pro menší, samostatné lokality, až po větší a náročnější instalace na více lokalitách. Axis Camera Station lze instalovat a provozovat v privátní síti, v cloudu nebo využít kombinaci obojího.

VMS systém Axis Camera Station (ACS) je výkonná a snadno použitelná aplikace s intuitivním rozhraním, ve které může každý spravovat síťová zařízení, řešit incidenty a rychle exportovat důkazy ve vysokém rozlišení. S pomocí Axis Camera Station ale můžete dělat mnohem víc než jen ovládat kamery. Díky nové otevřené hybridní službě Axis Cloud Connect budou moci zákazníci využívat také výhody zahrnutých cloudových služeb, jako je webový klient pro správu videa, uživatelů nebo zařízení.

V Axis Camera Station lze snadno přidat funkce např. pro síťové reproduktory, které slouží ke komunikaci s personálem nebo k vysílání automatizovaných hlášek v případě narušení. Umožňuje také přidat síťové interkomy pro audiovizuální identifikaci a vzdálené ovládání vstupů, připojit systém kamer nošených na těle, nasadit analytiku pro zvýšení efektivity, radar pro sledování narušitelů a sirény se stroboskopickým efektem pro zvýšení bezpečnosti a rychlé varování. Camera Station se neustále vylepšuje a doplňuje o nové možnosti, aby lépe chránil vaše prostory a usnadnil vaši práci.

Axis Camera Station Edge

Základní verze ACS Edge je snadno dostupné cam-to-cloud řešení, které kombinuje výkon edge (IP) zařízení Axis s cloudovými službami Axis. Nabízí cenově výhodné, snadno použitelné, bezpečné a škálovatelné řešení pro malý videodohled. Snadno se instaluje, spravuje i udržuje, a má minimální síťové požadavky na místě. V závislosti na celkové síťové architektuře stačí pouze kamera s SD kartou nebo lze použít i sofistikovaný AXIS S30 Recorder. Toto flexibilní a spolehlivé řešení pro nahrávání nabízí snadné ovládání odkudkoli.

Axis Camera Station Pro


Tento výkonný a flexibilní software typu klient-server pro videodohled a správu přístupu je vhodný pro zákazníky, kteří chtějí mít svůj systém plně pod kontrolou. Pravidelné aktualizace pomůžou držet krok s technologickými inovacemi, a to jak v rámci samotného VMS, tak i v souvislosti s rostoucím počtem a typem zařízení připojených k dohledovým systémům. Zajistí tím plnou flexibilitu, aby mohli plně kontrolovat své pracoviště, vybudovat správné řešení ve své privátní síti a zároveň využívat výhod volitelného připojení ke cloudu. Podporuje kompletní řadu produktů Axis a je vybaven všemi výkonnými funkcemi potřebnými pro aktivní správu videa a řízení přístupu. Zahrnuje nové funkce, jako je webový klient, datové přehledy a vylepšené funkce vyhledávání, nebo volitelnou cloudovou konektivitu.

Axis Camera Station Center

ACS Center poskytuje nové možnosti efektivní správy a provozu stovek nebo dokonce tisíců samostatných lokalit s AXIS Camera Station Pro nebo AXIS Camera Station Edge připojených ke cloudu do jednoho centralizovaného místa (např. velínu). Je přístupný odkudkoli a umožňuje souhrnnou správu zařízení na více lokalitách, správu uživatelů i videa. Kromě toho nabízí firemní funkce jako jsou Active Directory, správa uživatelských skupin a podpora 24/7.

Cloudové služby

Nově bude možné přidat cloudové služby. Díky cloudovému úložišti AXIS Camera Station Cloud Storage např. budete mít více místa pro instalaci AXIS Camera Station Pro a AXIS Camera Station Edge. Bezpečně ukládá všechny záznamy do cloudu pro účely redundance. Jsou tedy vždy k dispozici, i když je primární úložiště nedostupné.

Dostupnost

Axis Camera Station Pro je už k dispozici. Axis Camera Station Edge, Axis Camera Station Center a Axis Camera Station Cloud Storage budou dostupné v průběhu roku 2024.

Zveřejněno: 21. 05. 2024