QNAP představuje 2pozicový 2,5GbE NAS TS-216G, nabízející cenově výhodnou správu a zálohování

Společnost QNAP Systems představuje NAS TS-216G NAS, výkonný dvoudiskový NAS navržený pro jednotlivce, rodiny i pracovní skupiny. Čtyřjádrový procesor ARM s portem 2,5GbE, 4GB RAM a jednotkou NPU (Neural network Processing Unit) posouvá výkon dvoupozicového NAS na vyšší úroveň. Dokáže zefektivnit zálohování z více zařízení a zlepšit zabezpečení dat, ale vytváří i komplexní centrum pro správu souborů pro domácí či pracovní uživatele – TS-216G je tak jedním z cenově nejvýhodnějších a nejefektivnějších 2pozicových NAS na trhu.

Vestavěná jednotka NPU určená pro aplikace umělé inteligence dokáže zrychlit rozpoznávání obrázků pro chytrou správu fotografií QuMagie na bázi umělé inteligence, zejména když uživatelé importují stovky nebo tisíce fotografií najednou. Snižuje také zatížení procesoru, což vede k vyššímu výpočetnímu výkonu a nižší spotřebě energie TS-216G.

Kromě vynikajícího hardwarového provedení je na TS-216G nainstalován operační systém QTS 5.1 pro NAS, který obsahuje integrované centrum aplikací (App Center) s bohatými funkcemi: File Station zjednodušuje přístup k souborům NAS, jejich sdílení a správu prostřednictvím webového prohlížeče; Hybrid Backup Sync zálohuje soubory NAS do cloudu nebo na jiný NAS a plní tak strategii zálohování 3-2-1; Qsync umožňuje efektivní synchronizaci mezi více uživateli a zařízeními. TS-216G nabízí také multimediální funkce a mobilní aplikace, například QuMagie a Music Station, které uživatelům umožňují nejen procházet a spravovat všechny fotografie, videa a hudební soubory na NAS odkudkoli a z jakéhokoli zařízení, ale také snadno uvolnit úložnou kapacitu mobilního telefonu.

Klíčové specifikace

TS-216G: Stolní model se dvěma diskovými pozicemi; čtyřjádrový procesor ARM Cortex A55 (až 2,0 GHz), 4GB RAM; 3,5"/2,5" SATA 6Gb/s HDD/SSD vyměnitelné za provozu; integrovaný NPU; 1× port 2,5GbE (2,5G/1G/100M) a 1× port 1GbE; 1× port USB 3.2 Gen 1 (5Gb/s) typu A, 2× port USB 2.0 typu A; USB One-Touch-Copy

Zveřejněno: 03. 06. 2024