QNAP představuje NAS TVS-h874 se šestnáctijádrovým procesorem Intel Core i9 12. generace

Společnost QNAP Systems představila vysoce výkonné modely NAS TVS-h874 se systémem QuTS hero, které se pyšní šestnáctijádrovým procesorem Intel Core i9 či dvanáctijádrovým vícevláknovým procesorem i7 12. generace s hybridní technologií Intel Core pro optimální výpočetní výkon a plynulý chod několika virtuálních počítačů (VM).

Díky integraci spolehlivého operačního systému na bázi ZFS, možnosti rozšíření přes PCIe Gen 4, funkce cache pomocí M.2 NVMe SSD a konektivity 2,5GbE/10GbE pomáhá TVS-h874 firmám při budování vysoce výkonných úložných prostředí pro hostování několika virtuálních počítačů a aplikačních serverů a provozování aplikací pro zálohování/obnovu podnikových dat.

TVS-h874 nabízí nové SKU TVS-h874-i7-32G s 12jádrovým/20vláknovým procesorem Intel Core i7 a TVS-h874X-i9-64G s 16jádrovým/24vláknovým procesorem Intel® Core™ i9, které využívají architekturu Performance Hybrid Architecture pro optimalizaci výkonu procesoru. Nové modely podporují až 64 GB dvoukanálové paměti DDR4, poskytují dva porty 2,5GbE a sloty M.2 2280 PCIe, což umožňuje použití disků NVMe PCIe SSD pro zvýšení výkonu IOPS při konfiguraci SSD cache. Součástí jsou vysokorychlostní sloty PCIe 4. generace pro rozšíření základních funkcí NAS, jako je přidání síťových adaptérů 10/25GbE, karet QM2 pro přidání disků M.2 SSD a portů 2,5GbE/10GbE, grafických karet základní úrovně umožňujících směrování výkonu GPU do virtuálních počítačů a rozšiřujících karet úložiště pro připojení rozšiřujících jednotek QNAP. Výstup HDMI umožňuje uživatelům přímo zobrazovat multimédia nebo obraz z virtuálních počítačů, které jsou na TVS-h874 uloženy nebo spuštěny. TVS-h874X-i9-64G má předinstalovanou dvouportovou síťovou kartu 10GBASE-T, která splní požadavky na vysokorychlostní přenos.

Zařízení TVS-h874 využívá operační systém QuTS hero založený na systému ZFS. Souborový systém ZFS je navržen s důrazem na integritu dat, je samoopravný a nabízí WORM (Write Once, Read Many Times). Podporuje také technologii inline deduplikace a komprese dat na úrovni bloků pro optimální využití úložiště, rychlejší přenos dat a delší životnost SSD. Podporuje až 65 536 snímků pro úplný záznam stavu systému a dat.

Inkluzivní App Center poskytuje různé aplikace pro instalaci na vyžádání, které dále rozšiřují aplikační potenciál TVS-h874 a například umožňují hostování virtuálních počítačů a kontejnerů (s podporou LXD, Docker a Kata Containers), usnadňují zálohování virtuálních počítačů VMware/Hyper-V, zjednodušují lokální/vzdálené/cloudové zálohování, ulehčují zálohování Google Workspace a Microsoft 365 a mnoho dalšího.

Zveřejněno: 29. 03. 2023