Synology představuje DiskStation DS423, snadné řešení úložiště pro centralizaci dat

Společnost Synology uvedla na trh 4šachtové zařízení DiskStation DS423. Jedná se o nejnovější přírůstek do řady Value, určený jako víceúčelové řešení úložiště pro domácnosti a malé podniky.

Díky podpoře maximálně 72 TB hrubého prostoru úložiště jsou velikost a kapacita zařízení DS423 ideální pro zaměstnance pracující z domova nebo malé firmy, které chtějí konsolidovat data do centralizované platformy a získat přístup k základním aplikacím pro správu dat od společnosti Synology.

Zařízení DS423 využívá operační systém Synology DiskStation Manager (DSM) a nabízí tak intuitivní řešení na organizaci a ochranu dat, spolupráci mezi různými místy a ochranu majetku prostřednictvím sledování pomocí videa. Systém DSM využívá pokročilý souborový systém Btrfs, který nabízí automatické opravy souborů (ochranu dat před poškozením) a vytváření snímků v časovém bodě (které uživatelům umožňují vrátit zpět veškeré neúmyslné nebo škodlivé změny).

Synchronizace a hybridní úložiště

Pomocí služby Synology Drive mohou uživatelé zařízení DS423 spravovat, sdílet a synchronizovat data a mít k nim přístup odkudkoli z počítačů PC či Mac a mobilních zařízení. Podniky se zaměstnanci pracujícími z domova nebo geograficky rozsáhlými provozy mohou pomocí služby Drive ShareSync synchronizovat data mezi zařízeními Synology na různých místech a zajistit tak vzájemnou spolupráci celého týmu.

Uživatelé, kteří chtějí omezit využití místní šířky pásma a úložiště, toho mohou dosáhnout spolehnutím se na výkon cloudu. Služba Synology Hybrid Share uživatelům umožňuje data ukládat do datových center Synology C2, přičemž často používané soubory se ukládají do mezipaměti jednoho nebo více systémů Synology NAS. Mezi výhody patří menší rozměry místního úložiště, spolehlivá synchronizace mezi více místy a rychlý místní přístup rychlostí sítě LAN.

Řešení pro správu videa

Synology Surveillance Station je výkonný systém pro správu videa (VMS), který aktuálně chrání více než 500 000 lokalit po celém světě pomocí intuitivního systému sledování kamerami. Nabízí podporu protokolu ONVIF a více než 8300 ověřených IP kamer, díky čemuž uživatelům umožňuje výběr zařízení dle vlastních požadavků a místních předpisů.

Uživatelé mohou pomocí moderního, konfigurovatelného rozhraní zařízení DS423 snadno nastavovat a spravovat až 30 kamer. Integrované funkce pomáhají šifrovat, zálohovat a archivovat záznamy a zároveň záznamy nahrávat do cloudu pomocí volitelné služby C2 Surveillance. Služba Surveillance Station je vysoce škálovatelná a vhodná pro nasazení všech velikostí – od malých firemních nasazení s několika kamerami až po rozsáhlá nasazení s tisíci zařízeními na stovkách míst.

Zveřejněno: 22. 05. 2023